O FESTIVALE

O FESTIVALE

História podujatia siaha až k prvým ročníkom CountryFestu, ktoré sa konali pred 15 rokmi na Dobrej Vode a na Majdáne neďaleko Trnavy. V roku 2006 sa festival presunul už do Jaslovských Bohuníc, kde do novovybudovaného areálu zavítalo niekoľko tisíc ľudí. Na spoluprácu si ma vtedy prizval Roman Áč a tak sme spojili naše vedomosti, skúsenosti a kontakty z organizovania podujatí. V roku 2008 sa Roman rozhodol opustiť festival a odvtedy sa aj podujatie FestDobréBohunice stáva nekomerčným, kde sa snažíme pomáhať a každoročný profit z festivalu putuje na dobročinné účely ale taktiež na ďalšie zviditeľnenie žánrov folk, country, bluegrass a world music. Vzniká séria koncertov v piešťanskom Kursalone, kde sa predstavilo na niekoľko desiatok umelcov zo Slovenska aj zahraničia. Veľký úspech priniesol aj projekt Unplugged Kursalon Fest. Spomedzi zaujímavých projektov môžeme spomenúť aj FestDobre na Čertovej Peci, FestDobréBzince, koncerty vo FunHouse a PR podpora niektorých kapiel a interpretov a v neposlednom rade aj relácia FestDobráMuzička s Calim. Od roku 2016 sa v piešťanskom ŽiWell konajú pravideľné koncerty FestDobráMuzička s Calim.
Koncom roka 2015 sme boli nútení nedobrovoľne ukončiť spoluprácu s obcou Jaslovské Bohunice a tak sa po deviatich rokoch sťahujeme na miesto krajšie, romantickejšie a s väčšou perspektívou. Neďaleko obce Opatovce pri Trenčíne sú nádherné rybníky a vzniká tak nový projekt, kde sa zameriame viac na nekomerčné podujatie s názvom FestDobréRybníky. Verím, že bude úprimnejšie a pomôžete nám spoločne podporiť úprimnú slovenskú a českú folk, country, bluegrass a trampskú scénu.

V posledných rokoch vzniká projekt FestDobre ako vernostný program, ktorý má za cieľ združiť nielen spriatelené festivaly, podujatia, promotérov a účinkujúcich a vytvoriť tak finančnú a mediálnu podporu žánrom, na ktoré sa v slovenských médiách stále zabúda. Napriek tomu je skupina ľudí, ktorí vyznávajú lásku k prírode, hodnotám a folk a country žánrom naozaj početná a ráta sa podľa prieskumov až na niekoľko stotisíc podporovateľov a nadšencov. Táto komunita je navyše veľmi lojálna, o čom sme sa presvedčili aj na podujatiach, ktoré organizujeme pod hlavičkou FestDobre. Túto vernosť a lojálnosť si vážime a práve preto sme vytvorili FestDobre vernostný program, ktorý už teraz združuje niekoľko festivalov, promotérov, kapely a niekoľko nadšencov festdobrej muzičky. Viete si predstaviť, že už v blízkej budúcnosti získate prednostne informácie o pripravovaných podujatiach, ale taktiež vstup na ne za symbolické vstupné? Ťažko si vie predstaviť promoter, či organizátor festivalu, že by na svoje podujatie pritiahol verných návštevníkov a za symbolickú sumu. Kapela častokrát ťažšie získava prostriedky na natočenie albumu, PR, či na dopravu… FestDobre vernostná karta toto všetko dokáže. A nič Vás to nestojí. FestDobre vernostná karta je bezplatná! Stačí napísať na loyaltyprogram@festdobre.sk svoje meno a priezvisko, mesto, z ktorého pochádzaš a mobil a o ostatné sa postaráme. Byť verným sa naozaj oplatí. Presvedčíte sa o tom už v blízkej budúcnosti, kedy spúšťame náš najväčší FestDobre projekt. Nenechajte si ujsť informácie a výhody!
Cali

0 komentárov k článku “O FESTIVALEPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *