Bohatý sprievodný program a remeselné trhy

Bohatý sprievodný program a remeselné trhy

Naša Mima Siva Dobiašová je úžasný človiečik a vo FestDobromTíme je nepochybne najväčšou oporou a slniečkom. Aj tento rok nám pripravila spolu s priateľmi FestDobrýchRybníkov rôzne workshopy, prehliadky, atrakcie ako aj veľký výber zaujímavých remeselníkov, či šikovných ľudí, ktorí ponúkajú či už unikátne dobroty, alebo handmade výrobky. Dnes Vám predstavíme aspoň prvú desiatku z nich a takto ich opísala sama Mima:

Okrem dobrej muzičky sa v remeselnom mestečku stretnete s tradičnými i netradičnými výrobkami pochádzajúcimi nie len zo Slovenska, Čiech ale i z východnej kultúry.
Hand made, eko, ethno, eňo ňuňo – všetko máme pripravené len a len pre vás.
Daniel prináša do našich končín trochu východnej kultúry vo forme oblečenia, darčekových predmetov, pomôcok k duchovným obradom ale aj hudobných nástrojov a vôní, cez ktoré prenáša nie len pohodu ale i pokoj a lásku do našich životov.
Slavomír po tom, ako ostal na vozíku zmenil zamestnanie a začal sa venovať práci s drevom a kameňom. Misky, vázy, umývadlá, sochy, fontány, stolíky i rôzne iné doplnky z jeho dielne môžu už onedlho skrášliť váš domov.
Ivetka pomaľuje detské tváre i rozjasní úsmev glitrovým tetovaním.
Alenka Vám prináša ručne šité vecičky pre Vás a Vaše detičky. Šité s láskou. Každý kus je originál.
Veselé kočovné kreslenie hennouHenumiॐ môžete stretnúť i našom festivale.
Magdalénka používa prírodnú bezalergénnu hennu na dočasnú maľbu na telo. Je to zmes drviny listov rastliny Lawsonia, citrónovej šťavy, ružovej vody a eukalyptového oleja. Je odolná vode, vydrží jeden, až dva týždne podľa starostlivosti o ňu.
Podstatnú časť tvorby pani Dagmar tvoria šperky z minerálov a cínu, ale veľmi ju teší aj práca zo sklom a farbami. V neposlednom rade ju nadchýňa práca s keramickou hlinou a glazúrami. Šperky vyrába zo zdravotne nezávadných materiálov, pri cínových šperkoch používa len bezolovnatý cín- s prímesou striebra. Jej dielka samé „hovoria“ o láske, s ktorou boli vytvorené ヅ
Makiwanrurash pochádza z prastarého jazyka Inkov, kečuánštiny, a znamená „ručne robené“. Autorské šperky Antónia pochádzajúceho z Peru, ktoré bolo domovom jednej z najsilnejších ríš tohto sveta, ríše Inkov. Umenie a učenie jeho predkov je jeho inšpiráciou, ktoré sa cez jeho srdce odráža v tvorbe. Jeho darom je kreativita a schopnosť realizovať ju do hmotnej podoby. Ako vraví sám autor: ,, Umenie nie je otázkou súčasnosti, je staré ako ľudstvo samo.“
Sonička prináša kvalitné domáce produkty, ktoré sú prevažne vyrábané z vlastného ovocia a zeleniny pestovaného organickým spôsobom bez chemických hnojív a postrekov. Špecializuje sa prevažne na výrobu domácich džemov a marmelád s použitím minimálneho množstva cukru. Jej výrobky sú vhodné na spestrenie každodenného menu, alebo nimi môžete urobiť radosť svojim blízkym v podobe netradičného darčeka.
Emília sa prezentuje ako výrobca originálnych jedinečných koberčekov, podložiek, prehozov, ktoré sú vyrobené z obnosených vecí, ktoré by inak skončili v zberni šatstva alebo v koši. Každý jeden kus je jedinečný originál. Dva rovnaké nevie a nemôže spraviť.Okrem koberčekov vyrába i netradičnú kabelku, košíček na drobnosti, dekoráciu na stenu… okrem predaja spraví pre vás i tvorivé dielne. Máte sa na čo tešiť.
Ivetka si zamilovala látky, čipky, korálky a drobnôstky…Nájdete u nej vecičky vyrobené s láskou … 🙂
Pískacie sukničky , kraťasky a rôzne iné vecičky pod novou značkou „TamiLand“ nájdete u nás na festivale.

1 komentár k článku “Bohatý sprievodný program a remeselné trhyPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *